BERAT Nakliyat ”Fuar Taşımacılığın da Profesyonel Taşımacılık Hizmeti”

Fuar Taşımacılığı hızla kendini geliştiren nakliye firmaları sadece ev eşyası değil tabiri caizse artık dünyayı taşıyor. Teknolojiyi yerinde kullanarak gereken tüm donanımları ile taşınması gereken her eşyanın özenle yeni yerine naklini gerçekleştiriyor. Hastane, okul, fabrika, büro, para kasası, piyano taşıması ve Fuar Taşımacılığı gibi özel ve kamu kurumlarının taşıma işlemini de yapmakta olan nakliye firmaları ile Türkiye’de istediğiniz her noktaya işyerinizi ve evinizi taşıyabilirsiniz. Eşya taşıma için deneyim ve geniş bir donanıma sahip firmalar tercih edilmelidir. Çünkü tecrübesiz ve yeterli ekipmana sahip olmayan firmalar ile yapılacak taşıma işlemi zaman kaybına ve eşyalarınızın zarar görmesine sebep olabilir.

Kurumsal taşıma işlemlerinde zaman çok değerlidir. Taşınacak olan kurumun maddi bir zarara uğramaması için taşıma işleminin hem hızlı hemde güvenlik ilkelerine dikkat ederek taşınması gerekmektedir. Bu da tecrübe gerektirir.

Fuarlar ciddi organizasyonlardır ve planlanan tarihte her şey hazır olmak zorundadır. Fuar Taşımacılığı işleminden önce gerekli fizibilite çalışması yapılarak eşyanın toplanacağı fuar ve yeni taşınacağı yer konusu değerlendirilerek bir plan belirlenir.

Akabinde eşyaların taşınması gerekli araç, ekipman ve teknik personel görevlendirilir. Tüm eşyalarınız ve standlar teknik elemanlar tarafından sökülür ve yeni yerine aynı şekilde montajı yapılır. Ayrıca fuar süresince ağır malzemelerin kaldırmasında hizmet vermekte olan firmalar vardır.

Ağır tonajlı eşyalar için gerektiğinde vinç, forklift ve transpalet kullanılarak taşıma işlemi gerçekleştirilir. Kapalı çelik kasa ve liftli nakliye araçları kullanmakta olan bu firmalar ayrıca yüksek yerlerden eşya indirmek amacıyla asansörlü sistemleri de bünyelerinde bulundurmaktadır.

İşini profesyonel anlamda yapan nakliye şirketleri müşterilerine bazı ayrıcalıkları da sunabilmektedirler. Bu firmalardan teklif isteyebilir, kredi kartına taksit yaptırabilirsiniz. Yurtiçinde eşya taşımak için gerekli olan K3 taşıma belgesine sahip firmaları tercih edebilirsiniz.

Taşıma işlemi yaptıracak olan müşteriler bazı haklara sahiptirler ve bu haklar 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununda açıkça belirtilmiştir.

Bu kanunda yer alan 895. Maddede “mobilyaların sökülüp yeni yerine monte edilmesi, ambalaj ve paketleme işlemlerinin yapılması taşıyıcı firmanın sorumluluğundadır” ibaresi yer almaktadır. Buna ek olarak müşteri ve taşıyıcı firmanın sorumlulukları yine bu kanunda açıkça belirtilmiştir.

İşini ciddiye alan nakliye şirketlerinde taşıma işleminden önce nakliye sözleşmesi yapılmaktadır. Yapılan bu sözleşmenin bir nüshası taşıma işleminden önce müşteriye teslim edilir. Şözleşme de eşyaların ne şekilde taşınacağı ve taşınacak eşyanın miktarı gibi hususlar yer almaktadır.

Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmaması için sözleşme yapan firmalarla çalışmanız yararınıza olacaktır. Fuar Taşımacılığı, kurumsal taşımacılık ve ev eşyası taşıma gibi hizmetlerde nakliye şirketleri eşyalarınızın güvenliği ve salpam taşınması için tüm gerekli tedbirleri alır.

Eşyalarınızın sigorta bedeli ekspertiz tarafından belirlenerek sigorta poliçeniz bu değere göre yapılır. Bu şekilde eşyalarınız herhangi bir olumsuzluğa karşı güvence altına alınmış olur.

Fuar Taşıma Nedir?

Tüm nakliyat hizmetlerinde olduğu gibi, fuar taşımacılığı konusunda da adından söz ettiren Firmamız, sektörün lider markası olarak bilinmektedir. Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’ye fuar taşımacılığı konusunda destek veren firma, güvenilir olmasıyla dikkat çekmektedir.

Fuar, kongre, sergi ve stant gibi tüm tanıtımlarda nakliyat desteği alabileceğiniz Firmamız uygun fiyatlarıyla da müşterisinin beğenisini kazanmaktadır.

Büyük bir titizlik gösterilmesi gereken fuar taşımacılığı hizmeti için elinden geleni yapan firma kaliteli olması nedeniyle bugüne kadar birçok şirket tarafından tercih edilmiştir. Yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayalı çalışma ilkesi sayesinde güven toplayan firma, hesaplı fiyatlarıyla da göz doldurmaktadır.

Fuar sektörünün oldukça gelişkin olduğu ülkemizde, nakliyat ihtiyacı da günden güne artmaktadır. Fuarcılık alanının nakliyat sektörüne olan bu talebini fark eden Firmamız da hem ekipmanını hem de çalışanları buna göre geliştirmiştir.

Fuar Taşımacılığı