Zoom Nasıl Kurulur

Zoom Nasıl Kurulur

Zoom Nasıl Kurulur  Zoom uygulaması bütün dünyada yaşanan pandemi sonrasında eğitim için sunulan bir alternatif seçenek olarak hayatımıza girdi. Öğretmen ve öğrenciler zoom uygulamasını uzaktan eğitimde toplu olarak ders yapmak için kullanmaya başladı. Ücretiz bir uygulama olan zoom’u telefon ya da bilgisayarlarınıza Google play store üzerinden indirebilirsiniz. Özel ve devlet okullar tarafından çok tercih edilmeye başlanan zoom programı canlı ders takibi yapmak isteyen ve ders dinlemek isteyen birçok öğrenci tarafından indirilmektedir. Son günlerde yoğun olarak kullanılan zoom uygulaması nasıl indirilir, nasıl kullanılır? Zoom programı nasıl kurulur? İşte yanıtlar:

zoom programı nasıl kurulur

ZOOM UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Frre seçeneğinine tıkladıktan sonra çıkan ekrana mail adresimizi yazıyoruz. Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra download & run zoom dedikten sonra programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ZOOM UYGULAMASI ÜCRETLİ Mİ?

Zoom uygulaması, Google Play’de ve Apple Store’da ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Son dönemde korona virüs nedeniyle popüler olan Zoom uygulaması hem Android hem de İOS için uyumlu çalışabiliyor. İlgili uygulama marketlerinin arama kısmına Zoom yazarak programı kolayca indirmeniz mümkün. Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemek gerekmektedir.

zoom nasıl indirlir

• Toplantı

• Video Webinar

• Konferans Odası

• Telefon İletişimi

• Chat Mesajlaşma

ZOOM İLE UZAKTAN EĞİTİM NASIL YAPILIR?

Zoom programını indirdikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı İngilizce seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için ‘new meeting’, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings olarak yer alıyor.

Yeni bir ders başlatmak için “New Meeting” ikonuna tıklayın. Burada size verilen meeting İD numarasını öğrencilere vermeniz gerekiyor. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID’yi paylaştığınız derse başlayabilirsiniz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı video açıp kapatma ekran paylaşma katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler yer almaktadır.

Zoom uzaktan eğitim

Şu ana kadar 1 yorum

Zoom Nasıl Kurulur – LİVE PLASTER 0505 033 0668 Yayın tarihi18:46 - 16 Nisan 2021

[…] Zoom Nasıl Kurulur  Zoom uygulaması bütün dünyada yaşanan pandemi sonrasında eğitim için sunulan bir alternatif seçenek olarak hayatımıza girdi. Öğretmen ve öğrenciler zoom uygulamasını uzaktan eğitimde toplu olarak ders yapmak için kullanmaya başladı. Ücretiz bir uygulama olan zoom’u telefon ya da bilgisayarlarınıza Google play store üzerinden indirebilirsiniz. Özel ve devlet okullar tarafından çok tercih edilmeye başlanan zoom programı canlı ders takibi yapmak isteyen ve ders dinlemek isteyen birçok öğrenci tarafından indirilmektedir. Son günlerde yoğun olarak kullanılan zoom uygulaması nasıl indirilir, nasıl kullanılır? Zoom programı nasıl kurulur? İşte yanıtlar: […]